Climbing Technology Alpin Tour Plus czekan dziaba 50cm lekki (1)

czekany i dziaby
299.99
PLN
Climbing Technology Alpin Tour Plus czekan dziaba 50cm lekki (1)
Climbing Technology Alpin Tour Plus czekan dziaba 50cm lekki  (1)
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Cena: 299,99 zł
Cena netto: 243,89 zł
sztuk

Klasyczny czekan włoskiego producenta w kolejnej odsłonie, wzbogaconej o przyczepny uchwyt na dłoń. Świetny wybór do turystyki zimowej oraz lodowcowej.

Włoska marka sprzętu wspinaczkowego Climbing Technology posiada w swojej kolekcji szeroki wybór czekanów, które są niezbędnym elementem wyposażenia w czasie zimowej eksploracji gór. Jednym z nich jest model zaprojektowany z myślą o turystyce górskiej oraz eksploracji lodowców.

Czekan Climbing Technology Alpin Tour Plus to dobrze znana konstrukcja, która od wielu sezonów z powodzeniem wykorzystywana jest przez miłośników gór na całym świecie, wzbogacona o kolejne elementy. Wyposażenie jej w specjalnie przygotowany uchwyt na dłoń sprawia, że czekan staje się jeszcze poręczniejszy na trudniejszych fragmentach szlaków, pozwalając na łatwiejsze i precyzyjniejsze operowanie ostrzem. Możliwe jest nawet zamontowanie dostępnego osobno wspornika, który zapewni skuteczne oparcie dłoni i zapobiegnie jej przypadkowemu zsunięciu się w najmniej oczekiwanym momencie.

Głowicę czekana wykonano z hartowanej stali, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Zastosowanie łopatki pozwala szybko i skutecznie oczyszczać chwyty, a także wyrąbywać stopnie w lodzie. Ostrze z ząbkami zapewnia dobre trzymanie w lodzie i zmrożonym śniegu. Odpowiedni kształt głowicy sprawia, że całość pewnie leży w dłoni.

Model Climbing Technology Alpin Tour Plus posiada lekko zakrzywione stylisko. To kompromisowe rozwiązanie pozwalające na wygodne podpieranie się czekanem na mniej stromych fragmentach, jak również wygodny zamach do osadzenia ostrza w lodzie. Zastosowanie lekkich stopów pozwoliło utrzymać wagę czekana na dobrym poziomie, a jednocześnie zapewnia wysoką wytrzymałość całej konstrukcji. U dołu znajduje się stalowy grot skutecznie przebijający nawet mocno zmrożony śnieg.

Do czekana załączono praktyczną peltę nadgarstkową, która świetnie chroni przed przypadkowym zgubieniem go.

Czekan Climbing Technology Alpin Tour Plus został wyprodukowany we Włoszech, co jest gwarancją najwyższej jakości wykonania i niezawodności w wymagających górskich warunkach.

 

Climbing Technology Alpin Tour Plus najważniejsze cechy:

  • Głowica oraz łopatka wykonane z hartowanej stali, która zapewnia im wysoką wytrzymałość;
  • Ostrze z ząbkami zapewniającymi dobre trzymanie w zmrożonym śniegu oraz lodzie;
  • Stylisko wykonane ze stopów lekkich poddano anodyzacji, co zapewnia mu wysoką trwałość i świetny wygląd;
  • Lekkie zakrzywienie styliska ułatwia osadzanie czekana w lodzie;
  • Wygodny uchwyt na dłoń w dolnej części zapewnia świetną przyczepność;
  • Załączona pętla nadgarstkowa zapobiega zgubieniu czekana;
  • Stalowy grot ułatwiający penetrację lodu;
  • Otwory umożliwiające wpięcie karabinka w ostrzu oraz grocie;
  • Wyprodukowany we Włoszech.

Waga:

ok. 455 g (50 cm); ok. 484 g (60 cm);

ok. 514 g (70 cm);

CE 0333 EN 13089:2011 – typ 2

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl