Climbing Technology Dron Plus Zaawansowany czekan dziaba 50cm

czekany i dziaby
389.99
PLN
Climbing Technology Dron Plus Zaawansowany czekan dziaba 50cm
Climbing Technology Dron Plus Zaawansowany czekan dziaba 50cm
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Cena: 389,99 zł
Cena netto: 317,07 zł
sztuk

Zaawansowany model czekana przygotowany z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach. Optymalnie sprawdza się na technicznych drogach, zapewniając doskonałe właściwości zarówno na śniegu, jak i w terenie mikstowym.

Niezwykle dopracowana konstrukcja oferująca bardzo dużą wszechstronność. Doskonały wybór do klasycznej turystyki zimowej, jak i na techniczne drogi alpejskie. Model Climbing Technology Dron Plus zapewnia wysoką ergonomię i łatwość użytkowania w większości typów terenu górskiego.

Model ten charakteryzuje się niezwykle dopracowaną konstrukcją, która cechuje się świetną ergonomią oraz wysoką wytrzymałością. Stylisko wykonano ze stopów lekkich, co pozwoliło ograniczyć jego wagę. Odpowiednie wyprofilowanie ułatwia wbijanie czekana zarówno kiedy korzystamy z niego do podpierania się na stromym zboczu, jak i wtedy, kiedy wbijamy ostrze w lód. Głowicę, łopatkę oraz ostrze wykonano z wysokiej jakości stali. Odpowiedni kształt nadano im dzięki użyciu zaawansowanej technologii kucia na gorąco, dzięki czemu dopracowane je w najdrobniejszych szczegółach. Agresywne ostrze z ząbkami pozwala na skuteczne osadzanie go w lodzie. Wysoka wytrzymałość sprawia, że świetnie spisuje się także w terenie mikstowym, pozwalając z łatwością pokonywać również te trudniejsze, techniczne fragmenty ścian. Otwór w głowicy pozwala na pięcie w niego karabinka lub taśmy.

Czekan Climbing Technology Dron Plus posiada świetnie wyprofilowany uchwyt na dłoń. Umieszczono go w dolnej części styliska. Gwarantuje on pewny chwyt czekana na trudniejszych fragmentach. W przypadku technicznego wykorzystywania świetnym dodatkiem może się okazać wspornik dłoni (dostępny osobno).

Czekan zakończono u dołu stalowym grotem, który ułatwia wbijanie całości w zmrożony śnieg. Model ten wyposażono standardowo w pętlę nadgarstkową, która zapobiegnie utracie czekana na stromym zboczu, w przypadku wypuszczenia go z dłoni.

Model CT Dron Plus jest zaawansowanym czekanem technicznym przygotowanym na trudniejsze wyzwania w górskim terenie. Produkcja we Włoszech pozwala zapewnić mu najwyższą jakość wykonania i niezawodność.

Climbing Technology Dron Plus najważniejsze cechy:

 • Wysoka wszechstronność w zróżnicowanym terenie górskim;
 • Ostrze i głowica wykonane z bardzo wytrzymałej, kutej na gorąco stali;
 • Optymalnie ukształtowana łopatka pozwala na sprawne wykuwanie stopni;
 • Ergonomiczna głowica zapewnia wygodny chwyt;
 • Stylisko wykonane z lekkich stopów;
 • Świetnie wyprofilowany, gumowy uchwyt na dłoń w dolnej części;
 • Mocny grot świetnie penetrujący twardy lód;
 • Otwory w głowicy oraz w grocie umożliwiają wpięcie karabinka lub pętli;
 • Posiada możliwość dokręcenia wspornika dłoni (dostępny osobno);
 • Załączona pętla nadgarstkowa dobrze chroni przed zgubieniem czekana.
 • Wyprodukowany we Włoszech.

 

Waga: ok. 495 g (52 cm), ok. 520 g (59 cm), ok. 545 g (66 cm)


CE 0333 EN 13089:2011 – typ 2 Ostrze i stylisko typu T UIAA

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl