Climbing Technology Hound Plus Dopracowany czekan dziaba 60cm

czekany i dziaby
339.99
PLN
Climbing Technology Hound Plus Dopracowany czekan dziaba 60cm
Climbing Technology Hound Plus Dopracowany czekan dziaba 60cm
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Cena: 339,99 zł
Cena netto: 276,41 zł
sztuk

Dopracowany czekan pozwalający zmierzyć się z nieco bardziej wymagającymi drogami. Idealnie sprawdza się na drogach typu alpejskiego, na lodowcach, ale może być też z powodzeniem wykorzystywany do zimowej turystyki górskiej.

Czekan, który świetnie sprawdzi się średnio zaawansowanym miłośnikom turystyki górskiej. Zapewnia dużą wszechstronność, pozwalając zarówno na przemierzanie łatwiejszych szlaków, jak i wspinaczkę w terenie mikstowym. Czekan Climbing Technology Hound Plus charakteryzuje się wysoką niezawodnością oraz wytrzymałością, dzięki czemu pozwoli pokonać wiele zimowych dróg.

Ostrze oraz łopatkę czekana wykonano z wysokiej jakości, kutej na gorąco stali. Odpowiedni kształt ułatwia wbijanie czekana, a specjalne ząbki zapobiegają łatwemu wysuwaniu się ostrza. Zastosowany kształt głowicy sprawia, że optymalnie mieści się ona w dłoni i pozwala na precyzyjne asekurowanie się czekanem. Otwór w głowicy pozwala na pięcie w niego karabinka lub taśmy.

Dopracowane stylisko powstało ze stopów lekkich, co pozwoliło znacznie ograniczyć jego wagę. Całość jest lekko zgięta, dzięki czemu uzyskano odpowiednią dynamikę wbijania czekana w czasie wspinaczki, a jednocześnie umożliwiono wygodne podpieranie się czekanem na mniej stromych zboczach. W dolnej części styliska umieszczono gumowy uchwyt na dłoń. Zapewnia on perfekcyjną przyczepność i pozwala na pewny chwyt czekana niemal w każdych rękawicach.

Czekan Climbing Technology Hound Plus posiada mocny stalowy grot. Idealnie przebija on nawet twardy lód, zapewniając precyzję w każdej sytuacji. Aby mieć pewność, że nie utracimy czekana podczas wspinaczki, model ten wyposażono w pętlę nadgarstkową. Łatwa możliwość regulacji pozwala optymalnie dopasować jej długość.

Świetny czekan dla zaawansowanych turystów, którego najwyższą jakość gwarantuje produkcja prowadzona we włoskiej fabryce Climbing Technology.

CE 0333 EN 13089:2011 – typ 2 Ostrze i stylisko typu T UIAA


Czekan Climbing Technology Hound Plus - najważniejsze cechy:

  • Wszechstronny czekan dla zaawansowanych turystów górskich;
  • Ostrze i głowica wykonane z bardzo wytrzymałej, kutej na gorąco stali;
  • Łopatka pozwala na szybkie wykuwanie stopni;
  • Optymalnie ukształtowane stylisko wykonane z lekkich stopów;
  • Gumowy uchwyt na dłoń w dolnej części;
  • Mocny grot świetnie penetrujący twardy lód;
  • Otwory w głowicy oraz w grocie umożliwiają wpięcie karabinka lub pętli;
  • Załączona pętla nadgarstkowa dobrze chroni przed zgubieniem czekana.
  • Wyprodukowany we Włoszech.

Waga: ok. 440 g (50 cm), ok. 475 g (60 cm), ok. 505 g (70 cm)


Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl