Coleman KUCHENKA TURYSTYCZNA NA GAZ FYRESTORM NA TRUDNE WARUNKI Kuchenka + KUBEK

Kuchenki turystyczne i akcesoria
349.99
PLN
Coleman KUCHENKA TURYSTYCZNA NA GAZ FYRESTORM NA TRUDNE WARUNKI Kuchenka + KUBEK
Coleman KUCHENKA TURYSTYCZNA NA GAZ FYRESTORM NA TRUDNE WARUNKI Kuchenka + KUBEK
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Cena: 349,99 zł
Cena netto: 286,88 zł
sztuk

Kuchenka turystyczna Coleman Fyrestorm PCS jest efektywnym rozwiązaniem w trakcie przygotowywania posiłków w cięższych warunkach pogodowych. Idealnie nada się na górskim szlaku, gdy szybko chcemy zagotować wodę na kawę lub posiłek liofilizowany. Całość zestawu jest poręczna i łatwa w transporcie, co nie sprawi problemów w trakcie górskich wypraw.

Palnik turystyczny Coleman Fyrestorm PCS to konstrukcja przyśpieszająca przygotowywanie posiłków przy niewielkim poborze gazu. Dzięki połączeniu zaawansowanego technologicznie palnika HyperFlame® z system WindBlock™ otrzymaliśmy układ dobrze chroniony przed wiatrem oraz wydajnie podgrzewający wszystkie posiłki.

Kuchenka Coleman Fyrestorm PCS posiada system WindBlock™, który zwiększa ochronę paleniska przed wiatrem. Rozwiązanie to sprawia, że palnik jest osłonięty w całym swoim zakresie, dzięki czemu jego używanie na wietrze jest o wiele łatwiejsze. Same posiłki podgrzewane są w menażce o pojemności 1,3 litra, który stabilnie przylega do podstawy palnika. Został wyposażony w wygodny uchwyt oraz zamykaną pokrywkę. Posiłek może zostać zjedzony bezpośrednio z garnka lub wygodnie rozlany do misek. Kuchenka wykorzystuje maksymalnie energię wytwarzaną przez palnik koncertując ją w zamykanym pojemniku. To rozwiązanie posiada dwie główne cechy. Prócz tego, że przyśpiesza proces gotowania, nie zużywa znacznych ilości gazu. Dzięki temu nie będziemy musieli dźwigać ze sobą dodatkowych kartuszy. Gdy wybieramy się na dłuższą trasę każdy gram ma znaczenie, a kolejne kartusze mogą zająć cenne miejsce w górskim plecaku.

Podstawą palnika Coleman Fyrestorm PCS są trzy chromowane stópki zwiększające stabilność całej konstrukcji. Chrom poprawia właściwości antykorozyjne, co przedłuży żywotność materiału. Za rozniecenie ognia odpowiada zapłon piezoelektryczny, którego przycisk jest umieszczony w wygodnym miejscu na wężu doprowadzającym gaz. Gdy posiadamy zestaw z pełną ochroną przed wiatrem rozwiązanie automatyzujące rozpalanie ognia jest konieczne, a także o wiele wygodniejsze. Wąż doprowadzający gaz do kuchenki jest długi i elastyczny, co da nam szansę stworzenia zestawu kuchennego z różnymi rozmiarami kartuszy w każdym terenie. Na gwintowanym zaworze, który montuje się do kartusza, znajdziemy pokrętło regulacji przepływu gazu, co sprawi, że będziemy mieć kontrolę nad procesem przygotowywania potraw. Palnik zasilany jest gwintowanymi kartuszami gazowymi, które są łatwo dostępne na polskim rynku. Całość po złożeniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a sam palnik możemy bezpiecznie transportować w dołączonym pojemniku.

Palnik turystyczny Coleman Fyrestorm PCS to niewątpliwie ultra wydajny zestaw, który dobrze spisze się w trakcie wiejącego wiatru, szybko podgrzewając nasze posiłki.

Coleman Fyrestorm PCS najważniejsze cechy:

  • Kompaktowy i uniwersalny;
  • System WindBlock™ zwiększa ochronę przed wiatrem;
  • Palnik z technologią HyperFlame® równomiernie rozkłada ogień pod naczyniem;
  • Menażka o pojemności 1,3 litra dołączona w zestawie;
  • Zapłon piezoelektryczny;
  • Ząbkowany ruszt zwiększa przyczepność naczyń na nim stawianych;
  • Stabilna konstrukcja;
  • Elastyczny i długi wąż doprowadzający gaz;
  • Regulowana moc płomienia;
  • Zawór kuchenki współpracuje z kartuszami gwintowanymi/nakręcanymi;

Kartusz widoczny na zdjęciu nie jest częścią zestawu.

Moc: 2200 W

Ilość zużywanego gazu: 165 g/h

Czas zagotowania wody w optymalnych warunkach: 4 min. 6 sek.

Waga (bez pokrowca): ok. 580 g

Wymiary rozłożonego palnika (szer./wys.): ok. 28 cm x 15 cm

Waga i wymiar poszczególnych elementów:

200 g garnek / 15 cm x Ø 13 cm ;

260 g palnik / 10 cm x 9 cm ;

85 g osłona / 7 cm x Ø 13 cm;

43 g pokrywka / 1 cm x Ø 14 cm ;

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl