Recco Reflektor Detektor Lokalizator Lawinowy 1 sztuka pastylka samoprzylepna np. do kasku lub buta

Lokalizatory lawinowe -DETEKTORY
129.99
PLN
Recco Reflektor Detektor Lokalizator Lawinowy 1 sztuka pastylka samoprzylepna np. do kasku lub buta
Recco Reflektor Detektor Lokalizator Lawinowy 1 sztuka pastylka samoprzylepna np. do kasku lub buta
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Cena: 129,99 zł
Cena netto: 105,68 zł
sztuk

 

 
Recco to firma stawiająca na bezpieczeństwo. Co roku pod lawinami umiera kilkuset narciarzy i snowboardzistów, z których większość stanowią osoby jeżdżące poza przystosowanymi do tego celu trasami. Po zasypaniu przez lawinę 92% ofiar żyje jeszcze przez 15 minut. 45 minut udaje się przeżyć już tylko jednej czwartej. Szybkość przeprowadzenia akcji ratunkowej decyduje o życiu i śmierci. Dlatego też opracowano system, który umożliwia szybsze wyszukiwanie osób porwanych przez lawinę.


Recco Reflektor -pastylka samoprzylepna.

System lawinowy Recco to system bezpieczeństwa oparty na technologii radarowej, który pomaga w odnajdywaniu ofiar lawin. System Recco dzięki łatwej obsłudze jest bardzo efektywny i używany obecnie często jako dodatkowa pomoc podczas akcji ratunkowych. Składają się nań dwa elementy: detektor i reflektor.

 

 


Reflektor Recco powinni mieć na sobie wszyscy narciarze i snowboardziści zjeżdżający poza głównymi trasami.  Reflektora nie trzeba zasilać żadną baterią, jest on w pełni niezależny od energii. Reflektor Recco wszywa się w rękawy oraz nogawki kurtek i spodni zimowych, przykleja się do buta lub kasku (od wewnątrz). System ten nie ulega uszkodzeniu podczas prania.

Przez detektor Recco grupy ratownicze wysyłają fale radarowe, które odbijając się od reflektora Recco, wracają, dzięki czemu możliwe jest dokładne umiejscowienie poszukiwanego. W detektory wyposażone są zespoły ratownicze w niemal każdym alpejskim ośrodku (ponad 300 europejskich ośrodków górskich).


Recco Reflektor pastylka samoprzylepna

 

Zalety:
Recco Reflektor pastylka samoprzylepna
Naszych detektorów lawinowych, można wszyć w ubranie,w plecaku lub przykleić do kasku lub buta narciarkiego (od wewnątrz).
Jest to cienka pastylka zatopiona w tworzywie.
Nie wymaga baterii ani innych źródeł zasilania.
Działa pasywnie.
Nie trzeba włączać czy wyłączać.
Nieskończona liczba godzin użytkowania, nie można go uszkodzić.
waga 22gr
system ten używany jest na ponad 300 obiektach narciarskich na świecieSZCZEGÓŁY:

Nie wymaga źródła zasilania. Można go umieścić w elementach ubioru. System funkcjonujący w ponad 300 ośrodkach narciarskich. Waga: zaledwie kilka gramów. Nie da się go wyłączyć. Nieograniczony czas pracy (o ile nie zostanie uszkodzony mechanicznie). Doceniony przez wielu narciarzy i snowboardzistów.1 sztuka- jedna pastylka w opakowaniu.

 

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl