X-SOCKS SKATING PRO skarpety sportowe na rolki lub wrotki

Skarpety i getry
89.99
PLN
X-SOCKS SKATING PRO skarpety sportowe na rolki lub wrotki
X-SOCKS SKATING PRO skarpety sportowe na rolki lub wrotki
 • nowość
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Cena: 89,99 zł
Cena netto: 73,76 zł
sztuk

Podczas jazdy na rolkach nasze stopy narażone są na obciążenia i gwałtowne zmiany prędkości.

Dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie im wysokiego poziomu ochrony. Skarpetki Skating Pro zostały stworzone z myślą o pasjonatach wrotkarstwa. Wyposażone są w ochraniacze najbardziej wrażliwych miejsc: palców, golenia, pięty i śródstopia. Prążkowane wyściółki redukują nacisk rolki na stopę oraz zapobiegają powstawaniu otarć i pęcherzy, nawet podczas najbardziej ekstremalnej jazdy.

Air Conditioning Channel™ dzięki właściwościom termoregulacyjnym gwarantuje komfort i sprawia, że nasze stopy pozostają suche.

 

Cechy:

 • Skarpety posiadają liczne ochraniacze, które zapobiegają powstawaniu pęcherzy, otarć, odparzeń, m.in ochraniacz ścięgna Achillesa, ochraniacz pięty, golenia, nasady palców i stawu skokowego

 • Duże zaawansowanie technologiczne - przy produkcji zastosowano aż 10 chronionych patentem technologii

 • Elastyczne elementy zapobiegają przesuwaniu się skarpety utrzymując ją we właściwym miejscu

 • Prążkowane wyściółki wzdłuż goleni

 • Kanał wentylacyjny biegnący wzdłuż bocznej części skarpety zapewnia optymalne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz

 • Doskonale usuwają wilgoć na zewnątrz, dzięki temu skóra pozostaje sucha i świeża

 • Skarpety posiadają liczne elastyczne ściągacze m.in. w śródstopiu i na łydce

 • Samo dopasowujący się ściągacz zapewnia komfort i dopasowanie

 • Anatomiczne uformowanie podeszwy do stopy

 • Poprzeczny system kanałów wentylacyjnych

 • Opaska X-Cross

Skład:

 • 37% Skin NODOR

 • 22% Robur

 • 21% Nylon

 • 17% Mythlan

 • 3% Elastane

 Przy upadku najbardziej narażonym miejscem na otarcia są kostki. Aby chronić odsłoniętą kostkę, X-SOCKS® opracował uzupełnienie na jej wysokości. W kształcie półksiężyca AirFlow™ Ankle Pads oferuje najlepszą możliwą ochronę bez wpływu na zdolności wentylacyjne Aircondtioning Channel®.

Zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Reguluje temperaturę podstawy stopy i odprowadza wilgoć oraz przegrzane powietrze w momencie, gdy stopa jest dociążona w bucie. W momencie odciążenia system pompuje do podstawy stopy świeże powietrze, które dopływa poprzez kanały Air Guides™ i główny kanał wentylacyjny umiejscowiony wzdłuż wewnętrznej strony goleni. Dzięki temu stopa pozostaje sucha. Na spodzie stopy znajduje się sieć mniejszych kanałów, które wspierają system wentylacji.

Główny kanał wentylacyjny będący częścią systemu przepływu powietrza, który zapewnia wentylację stopy i nogi. Zbudowany z bardzo drobnego splotu wyjątkowo skutecznie przewodzi powietrze z anatomicznie uformowanej podstawy skarpety, poprzez jej wewnętrzne wgłębienie, do góry wzdłuż wewnętrznej strony golenia. Nawet ciasne obuwie nie przeszkadza w usuwaniu wilgotnego, przegrzanego powietrza na zewnątrz i dostarczaniu świeżego z powrotem. Zapobiega to powstawaniu pęcherzy. Wiadomo, że jeśli stopa jest sucha, powstawanie pęcherzy staje się mniej prawdopodobne.

Anatomicznie uformowane podstawy skarpety dla prawej i lewej nogi. Dzięki anatomicznej konstrukcji spodniej części skarpety stopa idealnie przylega do wkładki w bucie, dzięki czemu zminimalizowany jest ruch wewnątrz buta, co z kolei skutkuje lepszym "czuciem" obuwia i optymalizuje nacisk stopy na podłoże. Symetrycznie rozmieszczone kanały wentylacyjne powodują lepsze i szybsze odprowadzanie wilgoci.

Asymetryczny ochraniacz nasady palców stopy, którego zadaniem jest amortyzacja wstrząsów i rozkładanie siły nacisku wywieranej przez dobrze dopasowane buty narciarskie. Zabezpiecza również przed zimnem.

 Ochraniacz pięty - zabezpiecza pięty przed otarciem, i powstawaniem pęcherzy. Specjalnie dobrany materiał materiał zapewnia dodatkową wytrzymałość na przetarcia.

 Ochraniacz końców palców dostosowany do asymetrycznego wygięcia łuku palców stopy. Amortyzuje wstrząsy, niweluje ocieranie się palców o but i doskonale stabilizuje je w skarpecie. Wykonany z materiału Robur™ odpornego na przetarcia zapewnia najwyższy stopiem protekcji.

Ochraniacz pięty - zabezpiecza pięty przed otarciem, i powstawaniem pęcherzy. Specjalnie dobrany materiał materiał zapewnia dodatkową wytrzymałość na przetarcia.


Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl